مالیات ساخت و ساز

مالیات ساخت و ساز ماده 77 قانون مالیاتهای مستقیم چیست؟ + نکات مهم آیین نامه آن

مالیات ساخت و ساز ماده 77 قانون مالیاتهای مستقیم یک قانون مالیات بر درآمد است که مشمول افراد حقیقی و حقوقی که ساختمان سازی می کنند می شود.

ادامه مطلب...
استاندارد حسابداری پیمانهای بلندمدت 9

استاندارد حسابداری پیمانهای بلندمدت 9 چیست؟ + نکات مهم در مورد آن

استاندارد حسابداری پیمانهای بلندمدت 9 یکی از مهم ترین اسنادی است که حتما در آینده به آن نیاز خواهید داشت. این نوع حسابداری برای انجام خدمات حسابداری شرکت های پیمانکار یا مشاوره به آنها بسیار مهم است. بعضا بسیاری از حسابداران حرفه ای نیز به این استاندارد آگاهی کاملی ندارند. در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی اجمالی این استاندارد و نکات مهم آن بپردازیم. استاندارد حسابداری پیمانهای بلندمدت 9 چیست؟ یکی از موضوعاتی که می تواند منجر به سردرگمی بسیاری از افراد شود، حساب و کتاب پیمان های بلند مدتی است که معمولا در حوزه های ساختمان سازی، عمرانی، خدماتی و غیره مشاهده می شود. چرخه پیمانکاری فرآیند نسبتا طولانی تری از مناقصه گرفته تا تحویل قطعی به کارفرما دارد. در نتیجه ممکن است در زمان های شناسایی درآمد یا سود و تخصیص آنها در دوره های مربوطه، ابهاماتی ایجاد گردند. هدف استاندارد حسابداری پیمانهای بلندمدت 9 به منظور پیشگیری از تحریف نتایج عملکرد و عدم انطباق صحیح داده...

ادامه مطلب...
استاندارد حسابداری رویدادهای بعد از تاریخ ترازنامه 5

معرفی استاندارد حسابداری رویدادهای بعد از تاریخ ترازنامه 5

استاندارد حسابداری رویدادهای بعد از تاریخ ترازنامه 5 یک سند مهم در مورد رویدادهایی است که پس از تاریخ ترازنامه رخ می دهند.

ادامه مطلب...
استاندارد حسابداری درآمد عملیاتی 3

آشنایی با استاندارد حسابداری درآمد عملیاتی 3

استاندارد حسابداری درآمد عملیاتی 3 چیست؟ در این مقاله به یکی از استانداردها و اسناد مهم در شناسایی و اندازه گیری درآمد عملیاتی میپردازیم.

ادامه مطلب...
صورت جریان های نقدی

صورت جریان های نقدی یا گردش وجوه نقد چیست؟ 3 دسته اصلی در صورت های مالی آن

صورت جریان های نقدی یا گردش وجوه نقد چیست؟ در این مقاله با این مفهوم و 3 بخش اصلی این نوع صورت های مالی آشنا می شویم.

ادامه مطلب...
برنامه هفتم توسعه

از برنامه هفتم توسعه چه میدانیم؟ + آخرین جزئیات آن

از برنامه هفتم توسعه چه میدانیم؟ در این مقاله به اهداف، محورهای مهم این برنامه و سوالات مهم شما کاربران می پردازیم.

ادامه مطلب...
حاکمیت شرکتی چیست

حاکمیت شرکتی چیست؟ + فاکتورها و اصول مهم آن

حاکمیت شرکتی چیست؟ ابزاری است که در راستای حفظ منافع اعضای یک شرکت و حرکت به سمت هدفی که این مجموعه دارد، تعریف و به کار گرفته می شود.

ادامه مطلب...
قانون دیوان محاسبات چیست

قانون دیوان محاسبات چیست؟ و چه مضامینی دارد؟

قانون دیوان محاسبات چیست؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا به معرفی قانونی که نقش مهمی در بررسی مصرف بودجه شرکت های دولتی دارد بپردازیم.

ادامه مطلب...
قانون تجارت چیست

قانون تجارت چیست؟ + 16 باب آن

قانون تجارت چیست؟ یکی از قواعدی که در زمینه معاملات تجاری برای نظم دهی رویدادهای بازرگانی و امور مالی در کشور وجود دارد، قانون تجارت است. این قاعده دارای 600 ماده و 16 باب می‌ باشد که راجع به هر عمل تجاری و مسائل مرتبط با آن صحبت کرده است. قانون تجارت چیست؟ قانون تجارت چیست؟ یکی از قوانین مهمی که در کشور ما وجود دارد، قانون تجارت می باشد که مربوط به امور بازرگانی در ایران بوده و می تواند اساس حقوق تجارت این کشور را تشکیل دهد. در خصوص این قانون باید بدانید که این قاعده در سال 1311 اردیبهشت ماه تصویب شده و منطبق بر کد ناپلئون یا قانون تجارت 1807 فرانسه می باشد. از جمله موضوعاتی که در قانون تجارت ایران بیان شده است می توان به موارد زیر اشاره نمود: اصول معاملات تجاری. اصول دفاتر تجاری. اصول اسناد تجاری. اصول چک و دلالی. اصول حق العمل کاری. قائم مقام تجارتی. قرارداد حمل و نقل. ضمانت. ورشکستگی. شخصیت...

ادامه مطلب...
قانون مدنی چیست؟

قانون مدنی چیست؟ + نمونه ماده های آن

قانون مدنی چیست؟ در این مقاله به بررسی قوانین مدنی می پردازیم و شما را با چیستی و موضوع این قانون یا محتوای آن بیشتر آشنا می کنیم.

ادامه مطلب...